مرکز آموزشی، درمانی امیرالمومنین(ع) رشت از فروردین 1379 با راه‌اندازی و تجهیز ساختمان جدیدالاحداث به ارایه خدمات تشخیصی-بالینی تخصصی و فوق‌تخصصی چشم،گوش و حلق و بینی ادامه می‌دهد. قطعا هر بیمارستانی با بکارگیری تجهیزات منطبق با تکنولوژی روز در راستای طرح استانداردسازی گام بر می‌دارد تا کیفیت مراقبت‌های تشخیصی و بالینی مراجعه‌کنندگان ارتقا یابد. لذا بیمارستان امیرالمومنین(ع) با توجه به موقعیت استراتژیکی بعنوان مرکز چشم،گوش و حلق و بینی شمال کشور و پوشش‌دهنده چهار استان همجوار (اردبیل، زنجان، قزوین و مازندران)، با آمار بالای پذیرش مددجویان بخصوص در بخش‌های اورژانس مواجه است که این امر باعث افزایش تقاضا برای تجهیزات سرمایه‌ای و نیمه‌سرمایه‌ای با هدف گسترش و توسعه بخش، جایگزینی دستگاه‌های فرسوده، انطباق با استانداردهای اداره کل تجهیزات، برخورداری از شرایط مطلوب کنترل کیفی و از همه مهمتر ارتقای بهره‌وری مدیریت تجهیزات شده است.

یکی از راه‌های تامین تجهیزات ضروری بیمارستان، مشارکت خیرین نوعدوست و نیک‌اندیش از اقشار مختلف جامعه (اعم از مجمع خیرین معاونت اجتماعی دانشگاه، بیماران، بستگان بیماران، کارکنان بیمارستان، کارمندان دانشگاه علوم پزشکی، مدیران عامل شرکت‌های خصوصی، شرکت‌های نماینده تجهیزات بیمارستانی، و ...) می‌باشد و تلاش در این مسیر باید بصورت یک فرهنگ در جامعه انسانی نهادینه گردد تا زیبایی‌های اخلاقی مشاهده شود. از سال 1395 تاکنون حدود 30 دستگاه سرمایه‌ای و نیمه‌سرمایه‌ای برای استفاده تشخیصی و درمانی برای بیماران سرپایی و بستری از طرف خیرین جامعه به این مرکز هدیه شده و در حال بهره‌برداری می‌باشد که فهرست آن‌ها در جداول با ذکر تعداد درج شده است.

قرآن کریم در آیه 195 سوره بقره در مورد جایگاه نیکی نزد خداوند می‌فرماید: و أحْسنوا إنّ اللّه یحبّ الْمحْسنین [و نیکی کنید که خداوند، نیکوکاران را دوست می‌دارد.] نیکی از اصول اخلاق انسانی است. نیکی در دو شکل اساسی نیکی به خود و نیکی به دیگران تجلی می‌کند. نیکی به خود را می‌توان در فضایل اخلاقی شخص و نیکی به دیگران را در نیکوکاری و احسان به دیگران جستجو کرد. بدون شک از کوچکترین و بنیادی‌ترین نهاد اجتماعی یعنی خانواده تا بزرگترین نهاد، یعنی جامعۀ بشریت، همگی در استمرار حیات خویش به کمک‌های مادی و معنوی افراد خود نیازمند هستند. با تمام پیشرفت‏های تمدن بشری در عرصه‌های گوناگون، هنوز هم هیچ علم اجتماعی و اقتصادی روز، نیاز جامعه را به افراد خود، انکار نمی‌کند.

 

لیست لوازم اهدایی در سال 95

ردیف

نام تجهیزات

تعداد

1

دستگاه تست قند خون

3

2

یخچال 6 فوت اسکول

1

3

یخچال 5 فوت اسکول

4

4

تلویزیون ال ای دی 32 سامسونگ

1

5

یخچال 5 فوت اسکول

4

6

صندلی گردان

1

7

صندلی کنفرانس

13

8

دوربین عکاسی

2

9

میزکار اداری

1

 

 

 

لیست لوازم اهدایی در سال 96

ردیف

نام تجهیزات

تعداد

1

اتوسکوپ باهندل و اسپکولا

1

2

ویلچر ایران بهکار

3

3

ویلچر MEDSKY

1

4

ویلچر

1

5

دستگاه فور 70 لیتری

1

6

دستگاه سیلر با لنز چشمی

1

7

دستگاه لیبل زن

1

8

الکتروکاردیوگراف 12 کاناله MORTARA

1

9

دستگاه سیلر(بسته بندی اتوماتیک رولهای ویپک HAWO650(

1

10

میکروموتور جراحی (NSK) با هندپیس

1

11

دستگاه میکرودیل اتولوژی با فوت سوئیچ (مدترونیک)

1

12

دستگاه تصفیه آب

1

13

صندلی میز غذاخوری

4

14

میز غذاخوری چهارنفره MDF

1

15

دستگاه تصفیه آب

1

16

مایکروفر

1

 

 

لیست لوازم اهدایی در سال 97 

ردیف

نام تجهیزات

تعداد

1

سماور گازی 45 لیتری

1

2

پرینتر لیزری HP12

 1

3

ترازو

1

 

 لیست لوازم اهدایی در سال 98 

ردیف

نام تجهیزات

تعداد

1

ویلچر

1

 

آخرین بروز رسانی : 18 شهریور 1400