library

شناسه - گالری

شناسه کتابخانه مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین(ع) (شابکا)

IR-202670019

 

گالری تصاویر

درباره کتابخانه

تاریخچه

کتابخانه امیرالمومنین (ع) از بدو تاسیس در بیمارستان توتونکاران واقع در خیابان نامجو، بیمارستان توتونکاران در سال 1369 شروع بکار کرد و در سال 1380 به مکان جدید واقع در خیابان امام خمینی، میدان حشمت، پشت دادگستری، خیابان 17 شهریور نقل و مکان کرد. واحد کتابخانه در مساحتی 58/5 مترمربع در طبقه اول واقع شده است و دارای مخزن باز و سالن مطالعه میباشد . 

در حال حاضر با مجموعه ای شامل 592 نسخه کتاب فارسی و 740 نسخه کتاب لاتین فعالیت خود را در چارچوب اهداف و رسالت های کتابخانه های دانشگاهی دنبال میکند .

نرم افزار کتابخانه پیام/ ثنا می باشدکه از طریق آدرس زیر قابل دسترسی مراجعه کنندگان به کتابخانه است .

 

 

 

 

جامعه استفاده کننده

پزشکان متخصص، پزشکان عمومی، دستیاران، دانشجویان رشته های پزشکی، پرستاری و برخی کارمندان از مراجعین کتابخانه پورسینا هستند.

خدمات و شرح وظایف

 

 •     خرید کتاب ، پیگیری و دریافت لیست کتابهای فارسی و لاتین مورد نیاز گروههای آموزشی از سازمانهای دولتی، نمایشگاه‌ها (مجموعه کتابخانه مطابق اهداف تعیین شده، نوع کتابخانه، بیمارستانی) و با در نظر گرفتن جامعه استفاده کنند، توسط اساتید محترم و با توجه به در نظر گرفتن نیاز مراجعه کنندگان انتخاب شده و بوسیله کتابخانه تهیه می‌شود.
 •       شرکت درنمایشگاه بین المللی کتاب تهران و نمایشگاه‌های تخصصی دیگر، مجوز خرید از ستاد نمایشگاه در امر خرید و پیگیری دیرکرد کتابهای سفارش شده.
 •     سازماندهی منابع ( فهرست نویسی کتب فارسی و لاتین، آماده سازی)
 •     خدمات امانت به اعضا کتابخانه
 •     همکاری در امر تهیه نشریات اطلاعاتی
 •     تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع‌آوری شده از سیستم‌های موجود و مشخص نمودن اهداف سیستم‌ها
 •     جمع آوری اطلاعات در زمینه مطالعات قبلی سیستم، فرم‌های ورودی و خروجی، گردش عملیات رایانه‌ای فایل‌ها، پایگاه داده‌ها و بررسی گردش عملیات دستی

 

 •    تعیین اهداف سیستم پیشنهادی جدید در جهت ارتقا کارایی سیستم‌های موجود با توجه به ارائه مشخصات کامل ورودی‌ها، خروجی‌ها، فایل‌ها و هزینه‌های لازم جهت پیاده سازی و عملیاتی کردن سیستم در برنامه زمانی مشخص

اهداف کتابخانه امیرالمومنین(ع)

 •      کمک به ارتقا سطح کیفی آموزش و پژوهش در بیمارستان و دانشگاه
 •     تهیه و گسترش چاپی و الکترونیکی، ارائه خدمات به جامعه پزشکی
 •     کمک به برنامه ریزی آموزشی دانشگاه، گردآوری متون اعم از کتب چاپی فازسی و غیرفارسی، نشریات ادواری و اسناد مدارک، مواد سمعی و بصری و غیره
 •      پشتیبانی از اهداف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی از طریق تامین نیازهای اطلاعاتی اساتید، دانشجویان و سایر کاربران
 •     بکارگیری شیوه های نوین کتابداری و اطلاع رسانی و تکنولوژی های پیشرفته اطلاعاتی در جهت استفاده بهینه از نیروی انسانی، منابع و امکانات به منظور اشاعه سریعتر اطلاعات، افزایش دسترسی به آن و عرضه فعالانه خدمات
 •     دانشگاه و ارتقای سطح کمی و کیفی آن در جهت پاسخ گویی هر چه بیشتر به نیاز مراجعات

چشم انداز

با توجه به افزایش رشته های تخصصی در بیمارستان امیرالمومنین(ع) و رشد تعداد دستیاران و گسترش فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی در تمامی زمینه ها، ایجاد تحول در امکانات، خدمات و فضای کتابخانه، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است. لذا کتابخانه بیمارستان امیرالمومنین(ع)  مصمم است با تعالی امکانات و خدمات خود و با ایجاد محیطی مناسب، ضمن توسعه خدمات به کاربران و سایر ذینفعان و جلب رضایت آنان، روند بهبود مستمر خدمات و امکانات کتابخانه را تحقق بخشیده و نسبت به تأمین منابع و اطلاعات مورد نیاز مراجعین به طور مؤثر و سازنده اقدام نماید.

کارکنان و ساعت کاری کتابخانه

خانم جمائیل پوراحمدی صومعه سرایی (کارشناس کتابداری)    ketabak@yahoo.com

مسئول کتابخانه (کتابدار) و فهرست نویسی، مسئول میز امانت

تلفن 33233806
داخلی 297

آقای محمدرضا نیکوخصال (کارشناس ریاضی)

کارشناس خدمات آموزشی

تلفن 33233806
داخلی 297

 

 

 


اطلاعات تماس

 

ساعت کاری کتابخانه و مخزن و مطالعه : شنبه تا پنجشنبه 7:30 الی 21

در روزهای تعطیلات رسمی تعطیل می باشد

تلفن 33238306 داخلی 297

ایمیل : ketabak@yahoo.com

آدرس پستی : رشت، خیابان امام خمینی ، خیابان 17 شهریور، مرکز آموزشی درمانی امیرالمومنین(ع)

تازه های منابع

کتابهای لاتین

 

کتابهای فارسی

 

تازه های کتاب خریداری شده از سی و دومین نمایشگاه کتاب بین اللملی سال1398

ISBN

سال

انتشارات

عنوان

تاریخ

9781626238954

2019

Thieme

Optimizing Suboptimal Results Following Cataract Surgery

23/5/1398

9780702073977

2017

ELSEVIER

Krause,s Food & The Nutrition Care Process

23/5/1398

 

آمار منابع

سایت های مفید

 

 

پرسش از کتابدا ر

نشست کتابخوان دانشجویان بسیجی در رشت برگزار شد

نشست کتابخوان دانشجویان بسیجی در رشت برگزار شد

یکی از دانشجویان بسیجی دانشگاه گیلان نیز در این مراسم با معرفی کتاب "طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن" که شامل جمع بندی سخنرانی رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان سال 53 است اظهار داشت: این کتاب یکی از کتاب های ارزشمندی است که وجود آن در کتابخانه ها الزامی است. معرفی کتاب "طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن" شامل جمع بندی سخنرانی رهبر معظم انقلاب در ماه مبارک رمضان سال 53 و همچنین معرفی مرجع مجازی کتابخانه های عمومی استان گیلان جزو دیگر بخش های نشست امروز بود.

فرهنگ کتابخوانی جامعه را از آفات اجتماعی ایمن می کند

فرهنگ کتابخوانی جامعه را از آفات اجتماعی ایمن می کند

ایسنا/گیلان مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان کتاب را آگاهی بخش و دانش افزا دانست و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی کمک می کند تا جامعه آگاه داشته باشیم و جامعه آگاه از آفات و آسیب های اجتماعی ایمن خواهد بود. وی کتاب را آگاهی بخش و دانش افزا دانست و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی کمک می کند تا جامعه آگاه داشته باشیم و جامعه آگاه از آفات و آسیب های اجتماعی ایمن خواهد بود.

تحویل کتابخانه مرکزی رشت مهمترین اولویت اداره کل است

تحویل کتابخانه مرکزی رشت مهمترین اولویت اداره کل است

وی با اشاره به شعار هفته کتاب امسال «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم»، افزود: با توجه به میزان فعالیت و ذوق مؤلفان و همچنین کتاب خوانان در تلاشیم کتابخانه مرکزی رشت هرچه زودتر تحویل اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان شود. کرمی ادامه داد: در صورت تحویل کتابخانه مرکزی و تجهیز آن توسط این مجموعه می توان شاهد رشد و توسعه بیشتر فرهنگ کتابخوانی در گیلان بود.

ارتقای شاخص های مطالعه با بهره برداری از کتابخانه مرکزی رشت

ارتقای شاخص های مطالعه با بهره برداری از کتابخانه مرکزی رشت

به گزارش خبرنگار مهر، پریسا کرمی صبح پنج شنبه در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به لزوم همگرایی دستگاه های فرهنگی تأکید و اظهار کرد: وجود این همگرایی به پیشبرد اهداف مشترک نهادهای فرهنگی کمک می کند. وی همچنین به تغییر مدیریت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان اشاره و اضافه کرد: انتظار می رود با حضور یک فردا جهادی و انقلابی شاهد افزایش همکاری ها در حوزه فرهنگی استان گیلان باشیم.

در نشست کارشناسان مجلات دانشگاه؛ نحوه انتشار بموقع مجلات و لزوم انجام فرایند داوری تحت وب مورد تأکید قرار گرفت

در نشست کارشناسان مجلات دانشگاه؛ نحوه انتشار بموقع مجلات و لزوم انجام فرایند داوری تحت وب مورد تأکید قرار گرفت

نشست کارشناسان مجلات دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ظهر (دوشنبه) دهم خردادماه جاری با حضور مهندس کرم زادگان- مدیر اطلاع رسانی پزشکی و منابع علمی و کارشناسان مجلات دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ساختمان مدیریت اطلاع رسانی و منابع علمی دانشگاه برگزار شد.